Home

De tweede pagina

De verzameling 

Nederland

Namen

Reclame

Het verhaal

Bedankt

Wat ik zoek

Dubbelen


Boeken

Links

Sitemap

Gastenboek

Save page

 

Contact                                       

 

 

 

 

Vorige         Home           Verzameling         
 

Het verhaal bij Lladro door Franklin Mint

LLADRO

Het vingerhoedje dat de Spaanse keramist Lladro heeft gecreëerd, is gedecoreerd met drie figuurtjes in haut-relief.
Temidden van bloemen begiet een jong meisje een plant, een ander heeft haar schoot vol voorjaarsbloemen en een derde staat met een bos bloemen in de hand.
De gebeeldhouwde figuurtjes doen denken aan de porseleinen sculpturen waarvoor Lladro internationale bekendheid geniet.
Het ontwerp ademt duidelijk Lladro’s stijl.

De firma Lladro begon in 1951 met een primitieve, met hout gestookte oven in het Spaanse stadje A1macera in Valencia.
De oprichters waren de drie broers Juan, José en Vincente Lladro die alle drie een kunstopleiding hadden gehad.
Zij begonnen hun porseleinzaak met het bouwen van een oven op de patio van hun huis.
Met grote bekwaamheid en kunstzin slaagden de gebroeders erin de zaak uit te breiden tot deze nu uit meerdere fabrieken bestaat waar kunstwerken van buitengewone schoonheid worden gecreëerd.

Hiertoe behoren in het bijzonder de beeldjes waarvoor de firma terecht beroemd is.
De wijze van stileren, de verscheidenheid van onderwerp, de kleur, de technische kwaliteit en zorgvuldigheid in het kleinste detail, zijn typerend voor Lladro’s beeldjes.

De firma heeft zich sinds haar oprichting aanmerkelijk uitgebreid.
In 1955 werd een nieuwe fabriek in Valencia geopend en in 1958 werd een tweede fabriek in Tabernes Blaques gebouwd.

Lladro zoekt steeds naar nieuwe technieken en heeft nu zelfs het glazuurmengsel voor het verkrijgen van bepaalde pasteltinten in eigen laboratorium ontwikkeld.